aktualnosci

Aktualności | Prywatne przedszkole KASZTANOWE LUDKI w Daszewicach | Strona internetowa prywatnego przedszkola KASZTANOWE LUDKI w Daszewicach koło Poznania

Aktualności

Aktualności

Zapisy do przedszkola

  Szanowni Rodzice, małymi krokami zbliża się czas wyboru przedszkola na edukacyjną przygodę dla Państwa Dzieci. Jeśli myślicie Państwo o Kasztanowych Ludkach, poniżej zamieszczamy ankietę do wypełnienia. zasyłamy moc zimowej serdeczności! Kasztanowa Ekipa Ankieta z danymi Dziecka      Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Anielska radość

Dziękujemy Radzie Sołeckiej Daszewic!!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Spotkanie z Autorem

Wiem, że trudno uwierzyć w ten deszczowy wieczór, że nam dziś na Kasztanowej było gorąco!! Oczywiście od emocji, które zapewnił nam Łukasz WIerzbicki. Jego opowieść porywa za każdym razem, a kiedy zza drzew wyskakuje lew, podskakują wszyscy z Ciociami bez wyjątku:)) Przed nami gorący, pachnący, kolorowy tydzień - bez względu na to, co przyniesie pogoda za oknem, a dzisiejszy dzień to był świetny początek naszej podróży palcem po mapie! A tu możecie Państwo obejrzeć (a nawet polubić) naszego Szanownego Autora z ciut wyczytaną, choć już nie raz klejoną książką Kasztanowych Ludków... tak to już jest, jak się coś czyta i ogląda, czyta i ogląda... ale co zrobić, kiedy mały Człowiek nie może się powstrzymać:)) https://www.instagram.com/lukasz__wierzbicki/Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Małgorzata Swędrowska – „Moja mama, mój tata”

Kolejne autorskie spotkanie za nami. Małgosia Swędrowska napisała uroczą książkę, którą można czytać na sto różnych sposobów. A do tego Autorka - na co dzień zajmująca się czytaniem wrażeniowym - potrafi czytać naprawdę wyjątkowe. Wszystkie Dzieci zasłuchane, co ja mówię - nawet Ciocie siedzą jak zaczarowane. Tak już ta Pani ma!!! Książka od niedawna do kupienia także we Francji, doczekała się swojego pierwszego przekładu. Wielkie gratulacje dla Autorki i Ilustratorki!!!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Pasowanie 2019

W piątek Kasztanowe Ludki - od malutkiego Wróbelka do prawie "dorosłego" już Orła -  stanęły na scenie Klubu garnizonowego, by w blasku jupiterów wystąpić przed Rodzicami i Bliskimi. Tym razem scenariusz "przeniósł" Przedszkolaki na giełdę papierów wartościowych:)), więc nie mogło zabraknąć utworów Pink Floyd, Republiki i Abby! Jak Pasowanie - dla niektórych pierwsze w życiu spotkanie ze sceną - to pasowanie w wielkim stylu!!! Jedno jest pewne - świetnie się bawiliśmy, a przecież o to chodzi w przedszkolu.Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Święto Seniora

Cóż to były za odwiedziny! Z okazji międzynarodowego dnia Seniora odwiedziły nas Panie z Koła Szlachetnego Wieku działającego przy sołectwie w Kamionkach. Panie opowiadały o wycieczkach, na które się wspólnie wybierają, o zajęciach warsztatowych lub florystycznych. Co dało Przedszkolakom do myślenia, że kiedyś tam, za wiele wiele lat być może sami dołączą do tego zacnego grona!! I będą miło spędzać czas w gronie znajomych, całkiem podobnie jak w przedszkolu, prawda? Przygotowaliśmy drobne upominki dla Szanownych Gości i odśpiewaliśmy gromkie 200 lat! Bo 100 wydawało się nam za mało, skoro jeszcze tyle rzeczy jest do zrobienia:)))))Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Strażacy na Kasztanowej!

2 minuty i 36 sekund - w takim czasie udało się ewakuować wszystkie Kasztanowe Ludki! Naprawdę świetny czas. Pan Komendant - niezawodnej ekipy strażackiej z OSP Kamionki - przypomniał Dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w czasie ewakuacji. I po raz kolejny okazało się, że Dzieci naprawdę dużo wiedzą!! Bardzo dziękujemy za udaną akcję!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Kasztanowe urodziny!!!

Po raz 8. Kasztanowe Ludki przywitały Dzieci. To niesamowite, jak ten czas płynie. Wiele dobrego się wydarzyło przez te 7 lat - przymierzyliśmy wspólnie z Dziećmi lądy i morza (i nie przeszkadza nam, że tylko palcem po mapie). Zorganizowaliśmy 6 rajdów samochodowych i jeden rowerowy:) Pasowaliśmy się na Przedszkolaka, tańczyliśmy na Dzień Babci i Dziadka, odwiedzaliśmy muzea, wystawy, ale najcudowniejsze jest to, że NAJLEPSZE jest ciągle przed nami:)))))) Mamy nowe pomysły, zaskakujemy Dzieci i Rodziców niespodziankami, bo Kasztanowe Ludki nie lubią stać w miejscu, są ciekawe świata i nowych Ludzi, bo wiemy, że każdy Człowiek, który odwiedza nasze Przedszkole to kolejna niesamowita historia.  Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Co to były za wakacje!!!

Kasztanowe Ludki lubią gości i to wiadomo nie od dziś, ale kiedy pół świata (no może trochę przesadzam:)) odwiedza nasze przedszkole jesteśmy przeszczęśliwi! Magda z Gruzji, Anisha z Kanady, Ezel z Turcji, Chathumi ze Sri Lanki, Nuey z Tajlandii i Ankasha z Indii - to właśnie One przez 6 tygodni opowiadały Dzieciom o swoich krajach. Pokazywały nam jak wyglądają święta w Ich krajach, uczyły nas słów w obcych językach, zdradzały, jakie dźwięki wydają zwierzęta w innych krajach... Bo jak się okazuje, nasze szczekanie psa nikaj się ma do szczekania w Tajlandii czy Indiach:)))) Podróże kształcą, nawet, kiedy są to tylko podróże palcem po mapie!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Maselnice, młynki, tarki, fartuchy, czapki - oj działo się w Kasztanowych Ludkach w piątek, oj działo!!! A jak pachniało i smakowało. Palce lizać!!! i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pracowania Dylematy mamy i taty przygotowała dla nas fantastycznie i zdrowe warsztaty. A wszystko z okazji ciut spóźnionego dnia czekolady. Choć sami Państwo przyznacie, że ten akurat dzień można świętować niemal codziennie:)Brak wpisów. Nie podano kategorii.
© Kasztanowe Ludki 2012 | Opracowanie graficzne i wdrożenie: NowaPracownia.pl | Wykorzystano technologię WordPress