aktualnosci

Aktualności | Prywatne przedszkole KASZTANOWE LUDKI w Daszewicach | Strona internetowa prywatnego przedszkola KASZTANOWE LUDKI w Daszewicach koło Poznania

Aktualności

Aktualności

Na ten cudny Nowy Rok!

Wielu słonecznych dni, także wbrew pogodzie! Wielu niezwyczajnych chwil w takie zwyczajne dni! Niech się po prostu dobrze dzieje!!! - Kasztanowe LudkiBrak wpisów. Nie podano kategorii.

Tydzień z Pippi Wędrowniczką

I tak oto zakończył się szwedzki projekt. Kasztanowe Ludki dzięki sympatycznej, choć momentami dość niesfornej Pippi poznały kolejny kawałek świata. Nauczyły się podstawowych zwrotów po szwedzku, zasmakowały w kuchni szwedzkiej na tyle, że niektóre propozycje wchodzą na stałe do kasztanowego menu:)), bo podróże kształcą także kulinarnie. Nawet na angielskim było o Szwecji, na rytmice było szwedzko, a na tańcach królowała Abba, bo jakże mogłoby być inaczej:) Dzieciom się bardzo podobało, a przecież o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Dzień bez prądu…

W ostatni piątek Kasztanowe Ludki działały bez prądu, choć jakby ktoś przyjrzał się Dzieciom - energii Im nie brakowało ani przez chwilę. Na szczęście ta dziecięca radość i chęć do brykania nie ma związku z orkanami, awariami i czasowymi wyłączeniami prądu:)) U nas wszystko działało jak należy,  choć był to dzień ciut biwakowy. A to z powodu naczyń jednorazowych, które pojawiły się w przedszkolu - tu pragniemy serdecznie podziękować Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie, bo nie dość, że "odgruzowywali" teren po wichurze, to jeszcze nie zabrakło Im chęci do pomocy Przedszkolakom. Dobrze jest wiedzieć, że możemy liczyć na pomoc sąsiedzką. To jeden z plusów mieszkania na wsi, gdzie wszyscy się dobrze znają.Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Śladami Arkadego Fiedlera

Wsiąść na pokład statku Santa Maria, na którym Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki, stanąć pod "brzuchem" Hurricane'a, który wziął udział w bitwie o Anglię, wejść do wnętrza piramidy, nawet jeśli wewnątrz nie kryje się żadna mumia - i choć to tylko repliki, odwiedzić Muzeum Arladego Fiedlera, to jak odbyć podróż w czasie i w przestrzeni - tego dziś miały okazję doświadczyć w zeszły piątek Sowy i Sokoły.Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Kasztanowe Ludki się rozkręcają

Pierwszy koncert Pro Sinfoniki - i to taki z pompą i paradą:)) pierwszy w tym roku spektakl Teatru Ryle - jak zawsze wielka przyjemność dla widzów, pierwsze po wakacjach warsztaty chemiczno-fizyczne Labokids - wyjątkowa naukowa przygoda - wszystko takie pierwsze, a my bawiliśmy się doskonale!!! Przecież o to chodzi w przedszkolu.Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Pierwszy tydzień za nami

Mamy za sobą pierwszy przedszkolny tydzień w tym roku - dla niektórych to nawet całkiem pierwszy przedszkolny tydzień w życiu:)) tym bardziej gratulujemy i Dzieciom i Rodzicom!!! Daliście radę i byliście cudowni:))) I choć nie obyło się bez smuteczków, zarówno Przedszkolaków, jak i Rodziców - Dzieci naprawdę wspaniale się bawiły. Na angielskim, tańcach, rytmice i gimnastyce, no i jeszcze na piłce nożnej! Nie było nudy, więc dni mijały nie wiedzieć kiedy, nawet z dala od Mamy i Taty!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Wielkimi krokami:)))))

Choć przedszkole swoje drzwi otworzyło powakacyjnie 16 sierpnia i od tego dnia wesoły gwar Dzieci nie cichnie, to jednak oficjalne otwarcie roku przedszkolnego ciągle przed nami… Już w tym tygodniu na naszych nowych Milusińskich - czyli tych, którzy w szeregi Kasztanowych Ludków wstąpią od września, czeka w czwartek o 18.00 zwiedzanie przedszkola wraz z zadaniami… I choć wiadomo, że chwila wytchnienia jest potrzebna i to idealny czas na drobne remonty i malowanie, to jednak Kasztanowa 10 jest najcudniejsza wtedy, kiedy w salach i na korytarzach słychać rozmowy i śmiech naszych Przedszkolaków:)))) zatem dobrze, że zaczyna się nowy kasztanowy rok!!!Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Wakacyjna przerwa

Między 1 a 15 sierpnia Kasztanowe Ludki wyjeżdżają na urlop:))) a przedszkole się maluje, sprząta… oczywiście za sprawą czarodziejów i wróżek:) jak dobrze, że Ich mamy!
  • zapraszamy serdecznie od 16 sierpnia - startujemy punktualnie od 7.00
  • w tym czasie odpoczywa też kasztanowy telefon:)
  • w sprawach bardzo pilnych i pilniejszych można napisać na adres przedszkole@kasztanoweludki.pl
Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Wakacyjne esy floresy

Aż trudno w to uwierzyć, ale wakacyjny lipiec prawie za nami! To były przecudne 4 tygodnie, które w tym roku oparłyśmy na znakach graficznych
  • były zygzaki - Tydzień góralski - oj działo się wtedy, działo!
  • była szachownica, a wraz z nią przybyła na tygodniowe warsztaty szachowe Ciocia Magda - teraz Kasztanowe Ludki radzą sobie na szachownicy wysmienicie
  • kropki - to środki polnych kwiatów - świat flory nie jest nam obcy, a że zachciało nam się też ciut egzotyki, wybraliśmy się na wycieczkę do Palmiarni, gdzie Panie Przewodniczki zabrały nas w wyjątkową podróż
  • jeszcze paski - tydzień z Pszczółką Mają, ale oprócz Mai poznaliśmy też wszystkich przyjaciół małej pszczółki - teraz już nawet pająki nie są nam straszna, szczególnie jeśli są przeziębione;)))
  • i tak oto wielkimi krokami nadchodzi wakacyjna przerwa, wszystkim potrzebna - do zobaczenia na górskich szlakach, nadmorskich promenadach, wśród łąk i lasów, a nawet gdzieś tam w bardzo egzotycznych miejscach, gdzie wybierzemy się w poszukiwaniu słońca, a może po prostu chwili wytchnienia
Brak wpisów. Nie podano kategorii.

Dzień Mamy

Jeśli Dzień Mamy przypada akurat, kiedy realizujemy projekt afrykański, prezent dla Mam też musiał być tematyczny:)) rym razem Dzieci (w pełnej charakteryzacji) wśród palm zatańczyły do piosenki Shakiry "Waka Waka". Nie obyło się bez łez, ale wiem od Mam, że były to łzy wzruszenia! Wszystkiego najlepszego naj naj naj!!!Brak wpisów. Nie podano kategorii.
© Kasztanowe Ludki 2012 | Opracowanie graficzne i wdrożenie: NowaPracownia.pl | Wykorzystano technologię WordPress